اروپل : بازاريابی موتورهاي جستجو -طراحی سایت-اروپل

بازاريابی موتورهاي جستجو -طراحی سایت-اروپل


SEM by Oropolیکی از خدمات مهم اروپل علاوه بر طراحی سایت ،است.بازاریابی موتور جستجو (SEM) شکلی از بازاریابی الکترونیکی (بازاریابی اینترنتی) است که به دنبال این است تا وب سایت ها را از طریق بالا بردن دیده شدنشان در صفحات نهایی موتور های جستجو (SERP) ها به نمایش بگذارد و معرفی کند که این کار را با استفاده از جایگاه های خریداری شده، تبلیغات محتوایی انجام می دهد.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، محتوای وب سایتها را بهینه می کند تا رتبه بالاتری را در نتایج جیتجو به دست آورند.

برای مثال، با قرار دادن کلمات کلیدی خاص یا ینک های همراه با وب سایت.

بسته به زمینه وب سایت،SEM می تواند چتری از مفاهیم مختلف بازاریابی یک وب سایت باشد که شامل بهینه سازی موتورهای جستجو ( سئو - بهینه سازی سایت ) هم می شود و یا ممکن است در مقابل سئو قرار بگیرد و تنها بر مولفه های خریداری شده تمرکز کند.

ساختار بازار:

در سال 2008، تبلیغات آمریکای شمالی 13.5 بیلیون دلار بر روی بازاریابی موتورهای جستجو هزینه داشته است.

بزرگترین فروشندگان SEM عبارتند از:

  • Microsoft
  • Yahoo! Search Marketing
  • Google Adwords

سال 2006، SEM خیلی سریعتر از تبلیغات سنتی و حتی بقیه متد بازاریابی الکترونیک، درحال رشد بود. به علت پیچیدگی تکنولوژی، یک بازار" آژانس بازاریابی جستجو"ی ثانیه هم بوجود آمد. بعضی از بازاریاب ها ، با فهم و درک پیچید گی های بازاریابی موتور جستجو مشکلات دارند و ترجیح می دهند... تا به آژانس های دیگری تکیه کنند تا بازاریابی جستجوی آنها را مدیریت کنند.

تاریخچه:

همان طور که تعداد سایت های روی وب در نیمه دوم دهه 90، افزایش می یافت، موتورهای جستجو شروع کردند به کمک به مردم برای یافتن سریع اطلاعات .

موتورهای جستجو مدل های تجاریی را برای پول ساز کردن سرویس هایشان ایجاد کردند، مانند برنامه های payperclick که توسط open text در سال 1996 و سپس Goto.com در سال 1998 ارائه شدند.

Goto.com بعد ها نام خود را به over tone در سال 2001 تغییر داد و توسط Yahoo در سال 2003 خریداری شد و درحال حاضرفرصتهای جستجوی پولی را برای تبلیغات های داخل بازاریابی جستجو Yahoo ارائه می دهد.

گوگل هم در سال 2000 از طریق برنامه Google Adword شروع به ارائه تبلیغات در صفحات نهایی جستجوها کرد... تا سال 2007، برنامه های pay per click ثابت کردند که بخش اصلی ایجاد پول برای موتورهای جستجو هستند.

در بازار تحت سلطه گوگل در سال 2009،Yahoo  اعلام کردند که قصد دارند تا با هم متحد شوند. اتحاد جستجوی ماکروسافت و یاهو سد انجام در فوریه 2010 از سمت تنظیم کنندگان اروپا و آمریکا ستایش شد. و مشاوران بهینه سازی موتورهای جستجو خدمات خود را برای کمک دادن به تجارت ها در زمینه یادگیری و استفاده از فرصت های اراوه شده توسط موتورهای جستجوگرش داند و آژانسهای جدیدی که به صورت عمده بر بازاریابی و تبلیغات در موتورهای جستجو تمرکز داشتند، ظاهر شدند.

لغت ”Search Engine Marketing“ توسط Dany Sullinan در سال 2001 بوجود آمدتا طیف فعالیتهایی که در اجرای بهینه سازی موتورهای جستجو، مدیریت لیستهای پولی مرورگرها، پیشنهاد کردند سایت ها به دایرکتوری ها( فهرست ها...) و توسعه استراتژی های بازاریابی آنلاین تجارت ها، سازمانه و افراد انجام می شود را پوشش می دهد.

لطفاً همین حالا برای اخذ مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی موتورهای جستجو با مشاوران ما در اروپل تماس بگیرید:

02122811510

دسترسی سريع

طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل