اروپل : بهينه سازي موتورهاي جستجو - سئو

بهينه سازي موتورهاي جستجو - سئو

SEOهرگاه شما درخواستی را در موتور جستجو وارد می کنید و دکمه جستجو را می زنید لیستی از وب سایت هایی را می بینید که شامل آن لغت درخواستی هستند. کاربرها معمولاً از وب سایت هایی دیدن میکنند که در بالای این لیست هستند زیرا حس میکنند که با درخواستشان مطابقت بیشتری دارند. اگر تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا این وب سایت ها رتبه های بهتری نسبت به بقیه دارند، باید بدانید که علت آن تکنیک بازاریابی اینترنتی قدرتمندی به نام بهینه سازی موتور های جستجو ( سئو - بهینه سازی سایت) می باشد.

 

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

اولین حقیقتی که نیاز دارید بدانید تا بهینه سازی موتورهای جستجو ( سئو - بهینه سازی سایت ) را یاد بگیرید، این است که موتورهای جستجو انسان نیستند! درحالیکه ممکن است این قضیه برای همه واضح باشد، تفاوت بین اینکه انسان ها و موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند دقیقاً مشخص نیست. بر خلاف انسانها موتورهای جستجو بر مبنای متن هستند. با وجود اینکه تکنولوژی به سرعت پیشرفت می کند موتورهای جستجو با مخلوقات  هوشمندی که می توانند زیبایی یک طراحی سایت را درک کنند و از صداها و حرکات انیمیشن لذت ببرند بسیار فاصله دارند. در عوض موتورهای جستجو، وب را جستجو می کنند و به موارد خاصی از وب سایت ها در طراحی سایت شما نگاه می کنند که بیشتر شامل متون هستند تا درباره موضوع سایت.

این توضیح مختص، دقیقترین توضیح ممکن نیست زیرا همانطور که بعدا خواهیم دید موتورهای جستجو فعالیت های مختلفی را انجام می دهند تا نتایج جستجو را ارائه دهند. عمده این فعالیت ها شامل این موارد است: جستجو، فهرست بندی ، پردازش ، محاسبه مطابقت و بازیابی.

 

تفاوت بین موتورهای جستجوی بزرگ

با وجود اینکه اصل اولیه عملیات تمام موتورهای جستجو یکسان است، تفاوت کوچکی بین آنها باعث تغییرات عمده ای در نتایج می شود. برای موتورهای جستجو متفاوت عوامل متفاوتی مهم هستند بارهای شده است که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو ( سئو - بهینه سازی سایت ) در مورد اینکه الگوریتم های بینگ درست برعکس الگوریتم های گوگل هستند، شوخی کرده اند درحالیکه این ممکن است تمام حقیقت نباشد ولی واقعیت این است که موتورهای جستجو بزرگ به مسائل متفاوتی علاقمند هستند.

و اگر شما می خواهید که در بیشتر از یکی از آنها موقعیت داشته باشید، احتیاج دارید که با دقت بیشتری بهینه سازی را انجام دهید.

مثال های بسیاری از تفاوت بین موتورهای جستجو مجود دارد. برای مثال در یاهو و بینگ بین کلیدی درون صفحه اهمیت بالایی دارند، در صورتیکه برای گوگل لینک ها بسیار، مهم هستند.

 

به صورت کلی، بهینه سازی موتورهای جستجو ( سئو - بهینه سازی سایت ) را می توان زیر مجموعه بازاریابی موتورهای جستجودانست .

 

لطفاً همین حالا برای اخذ مشاوره رایگان در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجوی ( سئو - بهینه سازی سایت ) با مشاوران ما از طریق شماره مستقیم 22979125 ویا فرم زیر در تماس باشید :


بازاریابی موتورهای جستجو را می شناسید؟ اینجا را کلیک کنید!

بهینه سازی موتورهای جستجو را می شناسید؟ اینجا را کلیک کنید!

طراحی سایت حرفه ای چگونه است؟ اینجا را کلیک کنید!

بازاریابی اینترنتی چیست؟ اینجا را کلیک کنید!

تجارت الکترونیک چیست؟ اینجا را کلیک کنید!

کسب و کار الکترونیک چیست؟ اینجا را کلیک کنید!

سئو چیست؟ اینجا را کلیک کنید!

دسترسی سريع

طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل