اروپل : بهترین شرکت های طراحی سایت کدامند؟

بهترین شرکت های طراحی سایت کدامند؟

کافی است شما هم برای راه اندازی و یا تغییر وب سایت خود به دنبال اشخاص و یا شرکت های فعال در زمینه طراحی سایت بگردید تا آنچه در ادامه می خوانید برایتان ملموس تر باشد. امکان ندارد با کسی وارد صحبت شوید و نسبت به قیمت و تخصص هایی که در زمینه طراحی سایت دارند خود را بهتر و برتر از دیگران ندانند! در این بین تنها چیزی که باقی می ماند سرگردانی کارفرما برای پیدا کردن بهترین انتخاب است.

موارد مورد انتخاب زیاد هستند. طراحی سایت ارزان که می تواند تنها با مبلغ 50.000 تومان انجام شود تا طراحی سایت هایی که با مبالغ سنگین و غیر قابل مقایسه انجام خواهد شد. حال بهترین انتخاب کدام است؟ آیا اساساً تفاوتی بین این موارد وجود دارد؟ آیا وب سایت هایی که با کمترین مبلغ ممکن طراحی می شوند هم کاربرد و کارایی لازم را دارد و ما را در شکست رقبا پیروز خواهد کرد؟ آیا طراحی سایت با قیمت های بالاتر دلیل و نتایج خاص و متفاوتی در بر خواهد داشت؟

من به عنوان یکی از قدیمی ترین افراد فعال در این عرصه در ایران و مدیر بازاریابی یک شرکت حرفه ایی در همین زمینه معتقدم که پیش از توجه به قیمت ها می بایست به روند انجام کار برای طراحی سایت خود توجه کنید. داشتن یک وب سایت درآمدزا و موثر چیزی فراتر از طراحی سایت و زیبایی های ظاهری و حتی امکاناتی است که وب سایت شما در اختیار کاربر قرار می دهد. در این بازار برخی از قیمت های بالا، از قضا برخلاف باور عموم که هیچ گرانی بی دلیل نیست، بی دلیل هستند و شرکت طراح سایت تنها شما را با وعده ها و قول های بی اساس که هرگز به مرحله عمل نخواهد رسید دچار آشفتگی خواهند کرد!

آنچه می بایست شرکتی که طراحی سایت و گسترش وب سایت شما را به عهده می گیرد دارا باشد به همان صورتی است که ما در اروپــل انجام می دهیم.

 

قدم اول پیش از طراحی سایت، تعیین استراتژِی است:

اواخر سال 1386 بود که روزنامه اعتماد مصاحبه ای با من در زمینه پروژه های تحت وب انجام داد که در آن مصاحبه عنوان شغلی من، استراتژیست وب درج شده بود. شاید هضم چنین عنوانی در آن سال برای بسیاری سخت بود. به همین خاطر سیل انتقادات به سوی من بازگشت. اما امروز پس از گذشت چندین سال از آن مصاحبه نیاز به استراژیست های پروژه های وب بیشتر از قبل احساس می شود و متاسفانه هنوز جای این متخصصان در صنعت وب کشور خالی است. از همین رو بعید است که شرکت های طراح سایت، پیش از طراحی سایت شما به دنبال تهیه یک استراتژی قدرتمند و درآمدزا برای شما باشند.

در نخستین قدم شرکتی که طراحی سایت شما را عهده دار است می بایست استراتژی در موارد زیر به شما ارائه دهد:

-          تحقیقات برای کلمات کلیدی

-          قواعد کلی برند (Brand)

-          پیدا کردن هویت اصلی کاربران (مشتریان آنلاین) جامعه هدف

-          استراتژی های بازاریابی

 

گام دوم پیش از طراحی سایت، تدوین برنامه و پلن کاربردی است:

-          تهیه پلن معماری اطلاعات

-          تهیه پلن نقشه سایت و شیوه اتصل و ارتباط هر صفحه به دیگر صفحات داخل وب سایت

-          سایت فریم شامل:

  • انتخاب نرم افزار مدیریت محتوی سایت (CMS)
  • بانک اطلاعات (Data Base)
  • فضای میزبانی (Web Hosing)

-          انتخاب مدل گرافیکی برای طراحی سایت

-          تدوین طرح پیاده سازی و اجرایی کردن پروژه

-          رعایت هویت برند (Brand)

 

سومین گام مربوط طراحی سایت، ساخت نام دارد که از اجزا زیر تشکیل می شود:

-          طراحی گرافیکی سایت

-          استفاده از شیوه نامه های آبشاری (CSS) و XHTML معتبر و صحیح

-          برنامه نویسی و آماده سازی نرم افزار مدیریت محتوی سایت (CMS- Content Management System)

-          پیاده سازی عناصر عملکرد

-         طراحی و نظم منبع داده ها و بانک اطلاعاتی

-          انجام آزمایشات اولیه، برطرف کردن باگ های احتمالی

-          اجرایی کردن و در دسترس گذاشتن وب سایت

 

نام چهارمین گام برای بهره برداری موثر از طراحی سایت انجام شده، گسترش و پیشبرد است که اجزا آن عبارتند از:

-          ایندکس کردن صفحات در موتورهای جستجو

-          بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

-          اطلاع رسانی از طریق کمپین های بازاریابی ایمیلی

-          تحقیقات برای کلمات کلیدی و بازبینی در آنها

-          بازاریابی شبکه های اجتماعی

حال با آنچه در این مقاله ی مختصر گفته شده می توانید به درستی برای طراحی سایت خود، بهترین شرکت و یا فرد موجه و حرفه ای را پیدا کنید. اما به یاد داشته باشید، برای تغییر طراحی گرافیکی و ظاهری وب سایت خود همیشه می توانید اقدام کنید، ولی آنچه با تغییر شما را به چالش های فراوان و افول فروش از طریق وب سایت و از بین رفتن صفحات ثبت شده وب سایت شما در موتورهای جستجو می شود، چهار مرحله ای است که در بالا به وضوح برای شما شرح داده شد. پس چرا همین حالا در ازای پرداخت هزینه ای بیشتر به دنبال تاثیری بهتر نمی روید و در صورتی که حاضر به انجام سرمایه گذاری در اعداد و ارقام درخور توجه هستید چرا به دنبال بهترین ها نمی گردید؟

 


دسترسی سريع

طراحی سایت و بهینه سازی توسط اروپل